Seďte pohodlně a bezbolestně na té správné kancelářské židli

kancelarska-zidle

Každý, kdo má sedavé zaměstnání, tak ví, že to není nic nenáročného. Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že na sezení na židli přeci nemůže být nic náročného. Pokud jste to ale i Vy zažili, tak víte, že opak je pravdou. Z vývojového hlediska totiž naše tělo na tak dlouhé sezení není stavěné. Dříve jsme se museli neustále hýbat, abychom obstarali půdu a neumřeli hlady a nejpřirozenější poloha pro člověka byla v hlubokém dřepu. S příchodem židlí nám ale svaly zakrněly. Již po hodině sezení naše svaly atrofují. Proto, že je to pro naše tělo nepřirozené, neumí si v této poloze samo vytvořit dostatečnou oporu, a proto ho musíme podpořit kvalitní kancelářskou židlí.

A jak má vlastně taková kvalitní kancelářská židle vypadat? Musí mít především:

  • Bezpečný podvozek
  • Anatomické opěradlo
  • Pohodlný sedák
  • Nastavitelné opěrky
  • Tlumení dosedu
  • Nastavitelná výška posedu

Pevný a stabilní podvozek je důležitý především kvůli bezpečnosti. Pohodlný, dostatečně široký a anatomicky tvarovaný sedák nám může pomoci vydržet bez bolesti v sedu i několik hodin, stejně jako kvalitní opěradlo. Nastavitelné opěrky rukou pomáhají předcházet tenisovému loktu i bolestem krční páteře. Tlumení dosedu nám poskytuje bezpečné dosednutí bez prudkých nárazů. Spousta lidí si potrpí také na kolečka na podvozku a otáčení židle o 360°. Usnadňuje to pohyb kolem kancelářského stolu, abyste se nemuseli neustále zvedat.

Jak má taková kvalitní kancelářská židle vypadat, už tedy víte. Teď už jen vědět, kde ji koupit. A právě proto Vám přinášíme širokou nabídku obchodu B2B Partner, kde naleznete kancelářská křesla a židle různých kategorií a za skvělé ceny. Můžete vybírat z běžných kousků i z opravdu luxusních kancelářských křesel, která budou dominantou Vaší kanceláře.

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment