Offshore společnosti – daňová optimalizace i pomoc zahraniční ekonomice

Společnosti zakládané v zemích třetí strany, tedy offshore, pomáhají podnikateli zvýšit reputaci firmy, expandovat na zahraniční trh i ušetřit na daních. Jedná se o zcela legální a legitimní činnost, která pomáhá daným státům s tokem mezinárodního kapitálu.

Co přesně offshore společnosti jsou?

Pod lehce tajemným názvem se skrývají společnosti, jejichž management a zaměstnanci se nachází jinde, než je oficiální sídlo firmy. Teoreticky tak může být vaše offshore společnost vedena různě po světě, i když vy se nehnete ze své kanceláře v České republice.

Mnoho lidí jistě hned pomyslí na tyto tzv. daňové ráje jako na prostředek k daňovým únikům a jiným nekalostem. Založení offshore společnosti ale rozhodně nemusí být motivováno těmito důvody.

Někdy můžete dokonce zvolit podnikání v zemi s vyššími daněmi, protože nabízí jiné výhody. Může jít například o lepší ochranu majetku a soukromí, větší anonymitu, méně byrokracie apod.

Dalším bonusem offshore společnosti je růst v rámci světového trhu a někdy i samozřejmě ona daňová optimalizace. Pokud ovšem budeme o výši daní uvažovat jako o jakémkoliv jiném nákladu, je zcela logické (a legální) se poohlédnout po co nejvýhodnějším řešení.

Offshore společnosti samozřejmě nejsou výhodné pouze pro podnikatele, ale i pro dané státy, které takto podporují tok mezinárodního kapitálu.

Založení offshore společnosti do 6 dnů

Láká vás založení offshore společnosti? Základním předpokladem pro její zřízení je být důkladně obeznámen s mezinárodním právem, zákony a finančními předpisy cílové destinace. A to nejen kvůli vyhnutí se problémům, ale i pro co nejefektivnější užívání výhod daného státu.

Vybrat ideální stát, tu správnou offshore jurisdikci je proces poměrně náročný. Naštěstí je ale snadné si najít firmu, která vám pomůže se založením společnosti nebo vám alespoň nabídne konzultaci, díky které se zorientujete v dalších možnostech. Samotné založení podniku už je potom mnohem snadnější, než jsme zvyklí z české administrativy, založení trvá přibližně dva až šest dnů.

Offshore společnost od 650 euro za první rok

Cena offshore společnosti se liší podle vybrané destinace. Obecně platí, že by náklady na založení i provozování zahraniční společnosti měly být nižší než případná výše daně. Pokud si přizvete na pomoc se zakládáním odborníky např. ze společnosti Parkerhill.cz.

Cena se bude pohybovat od 650 eur za společnost na Seychelách po 7 400 eur na Madeiře za první rok kompletního servisu. Následující rok cena poměrně k tomu klesá.

Ani založit offshore bankovní účet není problém. Zařídit si ho je možné ve většině zemí Evropské unie, přesto ne každá banka může být ochotná bankovní účet dané společnosti otevřít. Pokud prokážete provázanost zahraniční offshore společnosti na místní trh, lze mít offshore účet i v České republice.

Chcete vědět o výhodách a založení offshore společností více? Kontaktujte nás na stránkách www.parkerhill.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment