Moderní firemní jazykové kurzy

Cesta jak předehnat konkurenci

Česká ekonomika stejně jako většina domácích výrobních společností je orientována na vývoz výrobků a zboží. O tom ví své i pan Karel, jednatel brněnské společnosti montující z plastových dílů výrobky(své příjmení si nepřál zveřejnit z důvodu ochrany dobrého jména jeho firmy, pozn. red.).

„Začalo to nenápadně, když jsme přes naše slovenské partnery získali zakázku z Dánska.” Rozvzpomíná se pomalu pan Karel.

„Nejprve to bylo jen pár stojanů, většinu administrativy jsem dělal já sám, postupně toho ale začalo přibývat. Nakonec jsem všechnu práci kolem musel dělat já sám. Byl jsem v té době jediný, kdo v naší firmě uměl trochu anglicky.”

Pan Karel kvůli zahraniční zakázce nestíhal svoji normální práci a jeho společnost tím trpěla. Dnes je firma pana Karla na pokraji krachu, neboť je o všechny zahraniční zakázky připravila domácí konkurence.

Jak z toho ven, když na vás tlačí konkurence, přitom však máte zkušené a kvalifikované zaměstnance v oboru, ale bez jazykových dovedností?

Na to jsme se zeptali ředitelky Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky PELICAN, Dagmar Ráček Pelikánové:

„Znalost cizích jazyků není dnes důležitá jen ve velkých zahraničních korporacích, ale už i v malých společnostech.” A dále dodává: „Zaměstnavatelé si často neuvědomují, že moderní jazykové kurzy nejsou nákladem ani zaměstnaneckým benefitem, ale investicí s velmi rychlou návratností.

Takový obchodní manažer nebo nákupčí, který používá při práci cizí řeči, může s lepší znalostí jazyka stihnout více práce a zlepšit si i výsledky prodeje. U dalších jazyků to platí dvojnásob, kdy mohou společnosti následně expandovat do více zemí.”

Jazyková škola PELICAN Brno, sídlící na ulici Lidická 9, má s pořádáním moderních firemních kurzů již značné zkušenosti. Nabízí firemní výukuangličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny, přičemž pro exportní firmy je obzvláště zajímavá ruština, která pomáhá v přístupu na východní trhy a španělština, která otevírá dveře nejen do Španělska, ale i Latinské Ameriky.

Výhodou firemních jazykových kurzů pořádaných Brněnským PELICANEM je možnost upravit skladbu jazykové výuky dle profilu vaší společnosti. Část lekcí pak může být věnována například obchodnímu, právnímu nebo technickému jazyku.

Navíc po absolvování kurzu nabízí Jazyková škola PELICAN státní jazykovou zkoušku zdarma. Více informací o moderních jazykových kurzech v Brně se dozvíte z webových stránek.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment