Když míříte poprvé do fitka anebo na co si dát pozor

Pokud chcete být do léta ve skvělé formě, musíte už nyní na své postavě pracovat. To znamená, že musíte chodit pravidelně do posiloven, kde se vám svaly krásně zpevní a vytvarují. Mnozí lidé se ale posilovnám vyhýbají, a to z jednoho prostého důvodu – nevědí, jak to zde chodí. Raději tedy cvičí špatně a v pohodlí domova, aniž by viděli jakékoli výsledky. Raději se ale odhodlejte navštívit posilovnu, ať jsou výsledky opravdu brzy vidět. Ostatně abyste se nebáli, máme pro vás tipy a rady, na co si dát pozor, když míříte poprvé do fitka.

Jak se říká, všechno je jednou poprvé – i u návštěvy fitness centra to platí stejně. Návštěva fitness centra však není tak odstrašující zážitek, jak si drtivá většina lidí myslí. Pokud chcete zpevnit svou postavu a dostat ses do formy, do posilovny opravdu musíte zamířit, ale abyste se nebáli, máme pro vás tipy, díky kterým se už posilovně vyhýbat nebudete.

Nikdy si nekupujte při prvním vstupu permanentku

Mnozí lidé jsou tak namotivovaní a odhodlaní zpevnit svou postavu nebo zhubnout, že si automaticky při prvním vstupu v prvním fitku koupí permanentku. Jenže to je ta největší chyba, jakou můžeme udělat. Dnes fungují stovky posiloven a fitness center, ne každému stejně to, co jinému. Nejdříve si tedy konkrétní fitness centrum vyzkoušejte a teprve poté si případně permanentku kupte.

Využijte služby trenéra

I když se vám může zdát trenér drahý věřte, že se to vyplatí, alespoň tedy poprvé. Pokud se rozhodnete pro trenéra na první lekci, seznámí vás se všemi stroji, prozradí vám, jak na jednotlivých strojích cvičit či na jaké problematické partie jednotlivé stroje zabírají. Kromě toho vám trenér řekne, jak u každého cviku držet tělo, a to je opravdu důležité vědět, abyste si při jednotlivých cvicích neublížili.

Služby trenéra můžete, ale také nemusíte využívat stále. Můžete ho využít jen na první lekci, posléze ho využívat opravdu nemusíte.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment