A z jakého materiálu jsou vaše ponožky?

Nohy nesou celou váhu těla, navíc obsahují čtvrt milionu potních žláz! I to je důvod, proč je důležité uchovávat je v teple a suchu. Od svých maminek také nejspíš víte, že zima od nohou je to nejhorší, co vás může potkat. A jak proti ní bojovat? No přece teplými ponožkami!

Přesněji řečeno teplými a suchými. Výrobci zkouší různé materiály a snaží se nabídnout takové ponožky, které nohu ochrání před chladem i potem v horkých dnech. Jak se jim to daří? Záleží na tom, jaký materiál zvolíte.

Bavlna není nejlepší za všech okolností

Zřejmě nejčastěji uvidíte bavlněné pánské a dámské ponožky. Bavlna je měkká, hladká a silná, takže vydrží i opakovaná praní. Je také prodyšná a dobře zachovává barvu. Jenže má jeden problém. Zadržuje vlhkost, takže jakmile se zpotíte, nohy budou ve vlhku. Na sportovní aktivity jsou tedy ponožky z tohoto materiálu spíš nevhodné.

Jestli sháníte pánské ponožky pro svého milovníka sportu, sáhněte raději po mikrovláknu. To se obecně často používá pro sportovní oblečení, jelikož udržuje vlhkost od těla. Pomáhá zabraňovat tvoření puchýřů, výrobcům umožňuje tvořit tenčí oblečení, je odolné proti skvrnám a navíc příjemně měkké.

Hitem poslední doby je bambus

S tímto zcela přírodním a ekologickým materiálem se dnes setkáte na všech frontách. Vyrábí se z něj povlečení, oblečení a také ponožky. Je neuvěřitelně měkký a prodyšný, odpuzuje pachy a má antibakteriální vlastnosti. U ponožek oceníte zejména jeho termoregulační vlastnosti, díky nimž udržuje nohy v zimě v teple a v létě je naopak ochlazuje.

Na zimu si pořiďte vlněné

Poctivé vlněné ponožky by měl mít doma každý. Nezáleží na tom, zda budou z obchodu, nebo pletené od babičky. Doma vás nic nezahřeje více než vlna, ale ven je raději nenoste. Jakmile se promočí, je po nich.

A jaký materiál preferujete vy? Objevili jste už kouzlo bambusového textilního vlákna, nebo nedáte dopustit na starou dobrou bavlnu? Nosíte speciální ponožky do balerín? A co si obouváte při sportu?

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment