Jak zaujmout při pracovním pohovoru? První dojem je extrémně důležitý!

Pracovní pohovor je mnohdy tím jediným, co vás dělí od vysněné práce. Většina zaměstnavatelů, kteří obsazují lidi na lukrativní pozice s jistou dávkou odpovědnosti, preferují osobní kontakt, díky kterému mají možnost nové zaměstnance poznat dříve, než si s nimi podají ruku.
Zároveň ale může být pro naprostou většinu lidí pracovní pohovor stresující záležitostí, která mnohdy nedopadne dobře pouze kvůli nervozitě, která pochopitelně v těle každého z nás pracuje. Dnes vám ale poradíme několik rad, díky kterým budete mít možnost obhájit právo na vaší vysněnou práci také u pracovního pohovoru.
Oblečte se úměrně vašemu zaměstnání
Během pracovního pohovoru byste měli mimo jiné dokázat také to, jak moc je pro vás daná práce vlastní. Pokud tedy přijdete v oblečení, které je na míle vzdálené pracovnímu prostředí, tak to nemusí působit příliš dobře. Pochopitelně nikdy neuškodí formálnější oblečení. Přijít ale na pohovor na pozici kuchaře v saku, či naopak přijít na pohovor k pozici bankéře v tričku, ne velký přešlap.
Zkuste uklidnit řeč svého těla na minimum
Mnohem více než jakákoliv slova, která řeknete, o vás může prozradit řeč těla. Je to dost nepříjemné, ale většina lidí si s tím zkrátka poradit nemůže. Pro mnohá pracovní místa je přitom naprosto stěžejní schopností, abyste dokázali zachovat klid a přesvědčivý postoj. Věřte, že pokud ucítí zaměstnavatel z vašeho postoje klid a jistotu, tak to dokáže ocenit.
Komunikujte aktivně a věcně
Víceméně všechna volná místa dneska vyžadují slušnou komunikaci. Určitě tak ukažte i svému zaměstnavateli, že dokážete být otevření a komunikativní. Vše ale držte na takové úrovni, která se od vás v rámci zaměstnání i pohovoru očekává. Snažte se držet konzistentní tempo hlasu, mějte také vyrovnanou výšku a snažte se působit sebevědomě. Pokud to ale nejde, netlačte na pilu. Příliš sebevědomý postoj totiž dokáže působit i zcela v opačném gardu.