Dia strava a dia potraviny bez omezení

Dia potraviny

Dia potraviny si většina lidí vybaví jako fádní jídlo bez pořádné chuti a fantazie. To však už dávno neplatí. Dia strava je nejen plná barev, vitamínů, ale i fantastické chuti. Některé typy dia potravin se hodí dokonce do bezlepkové diety.

Trpět celiakií či cukrovkou není zrovna procházka růžovým sadem. Mimo jiné museli takto nemocní lidé vynaložit značné úsilí, aby jejich jídelníček alespoň nějak vypadal a chutnal. Přesto je nutné, abyste při hledání dia potravin vynaložili značné úsilí na jeho kontrolu. Dia neznamená vždy dietní a obvykle ani bez cukru. Velmi často si lidé pletou dia potraviny a potraviny určené k hubnutí. Samozřejmě, že se i k tomuto účelu dají použít, ale musíte vědět jak.

Komu jsou určeny dia potraviny

Pokud však o nich přemýšlíte pouze kvůli hubnutí, není to správné. Nanejvýš opatrní musí být mnohdy i samotní diabetici. Existují takové, které se nehodí ani pro ně. Vždy je nutné hlídat obsažené množství energie. Pokud si je dá zdravý člověk, vůbec mu neublíží, ale neznamená to, že jich můžete sníst více než běžných potravin. To by vedlo k opačnému výsledku. Místo hubnutí by takový člověk nabíral a divil se, jak je to možné? Dia potraviny jsou mnohem starší než ty, které nesou označení light.

Light potraviny vám štíhlou linii nezaručí

Navzdory mýtům, že jde o potraviny určené k hubnutí, mohou spíš snahu komplikovat. Nejsou vhodné pro každého a nemusí vždy obsahovat nižší podíl tuku. Light potraviny mají jednu vadu – svádějí k vyšší konzumaci, protože to přece nevadí. Například u nízkotučných jogurtů se snaží výrobci dohnat chybějící chuť a konzistenci želatinou či škrobem, který je prakticky také cukr. Nemluvně o tom, že tyto „lehké“ potraviny jsou hladové. Místo jednoho budete muset sníst dva a už je to horší než klasická potravina. Přesto je možné jíst bez zákazů a omezení, chutně i zdravě. Vyzkoušejte to s Cool Cook CZ, kde naleznete rady a tipy, zdravý jídelníček a poradnu pro diabetiky.

 

Dia potraviny

www.coolcook.eu

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment