Dia dorty pro speciální příležitosti

dort dia

Dia dorty jsou vítaným sortimentem ve světě dortů, zákusků, cukroví a dalších laskomin. Ne vždy se při různých oslavách sejdou zcela zdraví lidé. Možná vás překvapí, že v řadách finlist lze nalézt i takové, které mohou konzumovat lidé s různými alergiemi. Ano i toto je dnes již možné.

Mimo absence klasického cukru chybí i bílá mouka, která je mnohdy nahrazená bezlepkovou – pro celiaky. Rovněž je možné nechat upéci dia dorty, pro lidi, kteří navíc trpí na různé potravinové alergie, jako jsou mléko, ořechy či čokoláda. Uznejte sami, že péct dia dort nemusí být ještě tak složité, ale dort určený pro člověka nebo více lidí nacházející se v téže společnosti, jež trpí alergiemi je už spíše práci pro profesionála.

 

Dia dorty

Dia dorty

Zajímejte se o složení hostů

 

Vyznat se ve všech potravinách určených nejen pro diabetiky, ale také alergiky si vyžaduje nějakou tu praxi. Před každou větší akcí je vhodné zjistit, zda někdo s přítomných netrpí alergií či není diabetik. Uspořádat hostinu, kde by tito lidé nemohli konzumovat běžné potraviny, by mohlo hostitele uvrhnout do trapné situace. O jaké hostiny se jedná? Například svatba, podnikové večírky, oslavy narozenin a další. Zde všude uvítáte dia dorty v případě, že se budete zajímat nejen o samotný počet hostů, ale také případné zdravotní omezení.

Dia dorty

Dia dorty

 

Dia dorty pro všechny zúčastěné

 

Nebude-li možné kvůli vysokému počtu cizích lidí na oslavě zjistit, zda bude přítomen alergik či diabetik je vhodné nechat připravit dia dorty předem. Připraveného nic nezaskočí. Nemusíte se obávat, že by po velkolepé akci něco zbylo. Dia dorty mohou konzumovat i zdraví lidé a rozhodně jim nechybí nic z výtečné chuti. Ba naopak jsou ještě i šetrné a nahrazeny zdravějšími alternativami. Proto se doporučuje pro takovéto příležitosti mít nejen klasické dorty, zákusky a cukroví, ale také ty, jež nesou označení dia.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment