Cordyceps sinensis a sportovní rekordy

Cordyceps sinensis při hledání posilujícícho přírodního doplňku pro sportovce zvítězil při srovnávání různých přípravků od aminokyselin po steroidy. Důkazem jsou výsledky čínských sportovců, kteří extrakt Cordycepsu sinensis začali pravidelně používat ke zlepšení síly a rychlosti. Prvním výsledkem po aplikaci Cordycepsu byl světový šampionát ve Stuttgartu v srpnu 1993, kde čínské běžkyně získaly prvenství v závodech na 1 500, 3 000 a 10 000 metrů. Následně v září téhož roku na Sedmých čínských národních hrách v Pegingu překonaly 3 světové rekordy, včetně zlepšení světového rekordu o 42 sekund na 10 000 metrů. Všechny antidopingové testy těchto závodnic byly negativní a rekordy Mezinárodní amatérská atletická federace schválila.

Cordyceps recenze

V roce 2007 byla zveřejněna Cordyceps recenze hongkongské Univerzity vědy a techniky, podle níž může Cordyceps sinensis výrazně podpořit schopnost organismu vytvářet ATP, což je adenosintrifosfát – energie svalů. Je to energie první volby pro krátké, vysoce intenzivní činnosti jako jsou sprinty a skoky. Toto je výhodné od lidí ve vyšším věku, kteří chtějí zůstat aktivní až po elitní sportovce. Cordyceps recenze z roku 2004 v časopise Medicine and Science… konstatovala zlepšení využití kyslíku u sportovců až o 50% v případě pravidelného užívání extraktu Cordyceps. Recenze v tomtéž časopise v roce 1999 popisovala, jak starší pacienti užívající Cordyceps sinensis prokazovali 9% nárůst v aerobní výkonnosti.

Cordyceps diskuze

Cordyceps diskuze na více případech potvrzují, že užívání extraktu z Cordycepsu sinensis může snížit srdeční frekvenci, což umožňuje fyzickou aktivitu po delší dobu. Bylo také ve více případech poukázáno na dlouhodobé zdravotní přínosy Cordycepsu a to snížením celkové hladiny cholesterolu o 10 – 20 procent a zvýšením HDL cholesterolu až o 25%. Nejúčinnější je extrakt Cordyceps. Diskuze potvrdily že, Cordyceps sinensis je adaptogen, pomáhající zkvalitňovat dynamiku buněčné látkové přeměny, a to především tuků a cukrů. Cordyceps aktivně učinkuje při látkové výměně, podporuje játra a ledviny, tím zkvalitňuje a zrychluje detoxikaci a abnormálně zvyšuje vitalitu a fyzický výkon.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment