Brigádu si snadno seženete i přes agenturu

Ten, kdo hledá práci, nemusí oslovit jen úřad práce, ale může se obrátit také na agentury, které nabízejí krátkodobé i dlouhodobé brigády. V Česku existuje více než 2000 agentur a tak není výběr zrovna jednoduchý.

Brigáda

Brigáda

Hledáte-li brigádu či nabídku práce, rozhodně se vyplatí na agenturu obrátit, často má širší nabídku práce oproti pracovnímu úřadu. Řada agentur s úřady práce spolupracuje. Agentura musí mít licenci od Ministerstva práce a sociálních věcí. Pokud vám pracovní agentura zprostředkuje práci, neplatíte za to žádný poplatek, což platí i u sjednávání pracovní pozice v zahraničí.

Sháníte brigádu na léto?

Agentury propůjčují své zaměstnance na dočasnou dobu a určitou pozici, což je pro zaměstnavatele výhodné z hlediska administrativy i možného propouštění a nabírání zájemců o práce ihned. Za toto zapůjčení zaměstnanců získá provizi.  Navíc mohou agentury zprostředkovat pro firmu výběrové řízení na konkrétní pozici, kdy předvyberou zaměstnance a firmě ho doporučí jako nejvhodnějšího kandidáta či kandidáty.

Brigádu naleznete u nás

Pokud vám agentura zprostředkuje práci, například pozici doplňování zboží, vždy si řádně prostudujte pracovní smlouvu a především platové podmínky. Důležitý je také fakt, zda budete zaměstnancem agentury nebo přímo firmy, která vám brigádu umožnila. Důležité jsou informace, zda jde o poměr trvalý, dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti. Smlouvu s agenturou by jste měli mít podepsanou dříve, než na danou pozici nastoupíte. Pokud jste registrováni u úřadu práce, je potřeba o nástupu na brigádu či do stálého pracovního poměru, jej informovat.

Solidní agentura práce vám umožní výběr zaměstnání, přispěje na dopravu, umožní získat zálohu po určitém počtu odpracovaných dní nebo dokonce výplatu každý týden. Mezi oblíbené pozice patří ostraha objektu, úklid, práce v maloobchodě.

Seznam brigád najdete na www.nejlepsibrigady.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment