Rybářské potřeby, rybáři ani ryby v zimě nespí

Rybáři, kteří neodložili rybářské potřeby, pruty a návnady v listopadu k ledu, mají i v zimních měsících zaručené tipy, jak se dobře připravit na úspěšný rybolov. Některá doporučení přinášíme na následujících řádcích. Zkušení rybáři mnohé rady znají, ovšem není na škodu si je připomenout. Rovněž začátečníci se mohou nechat inspirovat a věnovat se rybaření i v době, jež se zdá být pro vysedávání u vody nevhodná.

Rybářské potřeby na chytání ryb v zimě

Rybářské potřeby a pruty, které vám dobře slouží během zbytku roku, můžete nechat spát ve skříni. Pro zimní rybolov se vybavte důležitými pomůckami, jako je bič místo rybářského prutu. Proč zrovna bič? Vlasec v očkách nezmrzne, a to ani, když mrzne, až praští. Počítejte s tím, že osmimetrový bič vám poslouží i třináct metrů od břehu, devítimetrový vám pomůže v lovu až patnáct metrů od břehu. Vyjma bičíku je potřeba si přikoupit opěrku na pruty nebo stojánek, podběrák a obústek s jehlou. Posledně jmenovaná pomůcka se hodí k odháčkování ryby ještě ve vodě. K chytání v zimě je nutné se vybavit teplým oblečením, zateplenými botami, rukavicemi, šálou a termoskou plnou horkého nápoje. Nepodceňujte ani sedák a deku.

Během zimního rybolovu se jako nástrahy volí bílí červi, pinkie, drůbeží střívka, játra nebo lehce lisovaný spařený rohlík. Prodávají se speciální zimní směsi jak v kamenných obchodech s rybářskými potřebami, tak v internetových prodejnách s daným zbožím. A kde se dají ryby chytat v zimě? Vzhledem ke zpomalenému metabolismu se ryby v chladném období ukrývají hlouběji. Chytejte tedy v místech s hloubkou vody až tři metry. Výhodné jsou například úseky řek pod přehradními nádržemi. Zde voda vytéká z větší hloubky, málokdy zamrzá a navíc má teplotu okolo 4 °C.